Arthur & Friends
De folkband Arthur and Friends is een 5 koppige band die opzwepende Ierse en Schotse jigs en reels combineert met up-tempo songs en intieme ballades. De pareltjes uit de Keltische muziek zijn dan ook de hoofmoot van hun optredens. In dit kerstconcert bij kaarslicht komen bovendien een aantal Keltische en Engelse carols en winterliederen voorbij. Het virtuoze vioolspel, de stampende ritmes van de bodhrán, de meerstemmige en soms intieme zang, dit alles staat garant voor een boeiende en sfeervolle avond. De bijzondere instrumenten geven een geheel eigen kleur aan de muziek, zoals de bourdonale klanken van draailier en doedelzak en de mystieke sound van de nyckelharpa. Tel daar de Ierse uilleann pipes en low whistle bij op en je hebt een hele bijzondere mix. Het motto van de band is “Celtic music and more…”. Is er dan meer? Ja! Naast Keltische muziek laat de band ook Scandinavische, Franse en andere folkmuziekstijlen horen, wat tot een verrassend en veelzijdig repertoire leidt. Arthur and Friends heeft hierdoor een eigen sound met traditionele én moderne invloeden.
Het bezoek aan Podium 107.1
Op zaterdag 28 december 2024 brachten Arthur & Friends een bezoek aan (de oudejaarsuitzending van) Podium 107.1. De band speelde vier nummers live, waarmee ze voor een geweldige sfeer op de radio zorgden. Tijdens het interview vertelt de band over de bijzondere instrumenten die ze bespelen, over het ontstaan en de ontwikkeling van de band en over de plaat die ze hebben opgenomen. Ook komen de recente kerstconcerten ter sprake, die Arthur & Friends in de weken voor het radio-optreden hebben gegeven. Beluister het item (inclusief de vier LIVE-nummers) rechts op deze pagina terug!
Bovenstaande foto is vóór de uitzending gemaakt door Maarten Verduijn.
Podium 107.1 is een magazine waarin wekelijks bands en singer-songwriters LIVE komen spelen. Door middel van een interview en een live-set wordt een biografie van een band neergezet. Wil je ook komen spelen in ons programma? Mail dan naar podium@rplwoerden.nl.