Home Wat is Podium 107.1 Artiesten Archief Agenda Gespot Colofon
Gespot bij Podium 107.1

Sinterklaas 2019
Op zaterdag 30 november was sneldichter Marcel Vaandrager te gast in Podium 107.1. Zijn komst is inmiddels traditie: sinds 2015 komt Marcel langs in ons programma om gedichten op maat te schrijven voor luisteraars. Ook dit jaar schreef hij twee bijzondere exemplaren. Ook bracht hij een gedicht mee dat hij onlangs schreef voor Omroep Brabant. Het gaat om een gedicht waarmee hij kritisch terugkijkt op het jaar 2019. Zeer de moeite waard!

Brief van Sinterklaas

Ik keek erg lang uit naar een bezoek aan dit land
maar dacht na aankomst al snel: ‘Wat is hier aan de hand’?
De boeren, de snelheid; het moet allemaal minder.
De stikstof, ja zelfs de kleur van mijn Piet zorgt voor hinder.

De boeren, zij werken voor onze dagelijkse dis,
moeten halveren tot hun grote ergernis.
Zij zwoegen al jaren voor ’n veel te laag loon
met als dank dan nu slechts beperkende Haagse hoon.

En ondanks de moordende snelheid van het leven
moeten we die onderweg juist prijs gaan geven.
Ons groene hart wordt aangesproken en de snelheid onderweg resoluut afgebroken. Dat vinden velen van ons niet heel erg tof maar het is ’t mondiale probleem van de stik en de stof.

Veel mensen roepen dat de wereld vergaat
terwijl die al miljoenen jaren bestaat.
Die draait heus nog wel door, met of zonder toxische grens
maar is er straks nog wel plek voor ons, de mens?

Op korte termijn, ja de toekomst verloochen ik niet
maak ik mij zorgen om mijn trouwe Zwarte Piet.
Hij was ooit een Moriaantje, net zo zwart als roet
wil nu verder met het leven, maar weet niet hoe dat moet.
Chinezen zijn geel, de Roodhuiden rood
en Pieten zijn zwart, bij mij op de boot.

Eerlijk gezegd; nee ik zit niet te lallen
dacht ik dat men mij eerder zou laten vallen,
want zeg nou eens eerlijk, ben ik, Sinterklaas, nu juist goed of juist fout
zo’n Katholieke bisschop die van kinderen houdt?

Al die volwassenen; en dat verdriet mij het meest
een hoop ruzie en geweld over een eenvoudig


KINDERFEEST

Pon de Panda
(augustus 2018)
In de zomer van 2018 kwam programmamaker Maarten Verduijn een track tegen van Pon de Panda. Dit project riep nogal wat vragen op: wie zit er achter deze naam en hoe ontstaat hun bijzondere geluid, dat Amerikaanse associaties oproept? Maarten wist de muzikanten te achterhalen. Beluister hieronder het gesprek dat hij had met Geert-Jan Kuperus van Pon de Panda over de track 'Bleed for me'.
 

 


Welke muziek moet gehoord worden?
(februari 2018)

In het najaar van 2017 waren Bert Vissers en Tom Bak van de band BENDER te gast in Podium 107.1. Tijdens de uitzending stelde programmamaker Maarten Verduijn een aantal vragen aan Bert naar aanleiding van een artikel dat hij geschreven heeft in het dagblad Trouw. In dit artikel geeft Bert zijn mening over het Nederlandse medialandschap en de beperkte ruimte die er gegeven wordt aan andere genres dan hitparademuziek. Maarten sloot het gesprek af met een uitdaging: zou Bert voor het publiek van Podium 107.1 een lijst willen opstellen met artiesten die volgens hem écht gehoord moeten worden? Bert heeft hier samen met Tom veel tijd ingestoken. Zie hieronder welke muziek de lijst haalden!

-    Nauwelijks enige bekendheid in Nederland:

Busquitos http://www.busquitos.com/
Arthur Ebeling www.arthurebeling.nl
Trio C tot de derde www.trioctotdederde.nl
Bert Lochs Braskiri www.bertlochs.com/braskiricd
Ponoka www.ponokamusic.com
Charlie Dee www.charliedee.nl
Tenedle www.tenedle.com
Damp www.amsterdamp.com
Paul van Loo Klik hier voor een filmpje

Bekender, maar nauwelijks te horen op de radio:

Theo Nijland www.theonijland.nl
Maarten van Roozendaal www.maartenvanroozendaal.com
Kees Torn www.keestorn.nl
De Kift www.dekift.nl
Tamino www.taminomusic.com
Yori Swart www.yoriswart.nl
Maartje & Kine www.maartjeenkine.nl
Jeroen Zijlstra www.debandzijlstra.com
Gerard van Maasakkers www.gerardvanmaasakkers.com
Alex Roeka www.alexroeka.nl
Bram Vermeulen www.bramvermeulen.nl
La Pat www.lapat.nl
Stevie Ann www.stephaniestruijk.nl
Josee Koning www.joseekoning.com
Marike Jager www.marikejager.com


Verder tipt Bert Vissers de band Melatonin van zijn zoon Boris. Meer info over deze band is hier te vinden. Ook noemt hij de naam van zijn dochter Fenna, die actief is als singer-songwriter.


Podium 107.1

Podium 107.1 is wekelijks te beluisteren op zaterdagmiddag van 16:00 tot 18:00 uur op RPL FM en wordt herhaald op maandagavond van 21:00 tot 23:00 uur. RPL FM is te beluisteren via 107.1 FM in de ether en 101.9 FM op de kabel en wereldwijd via de livestream van www.rplwoerden.nl. Kom in contact met ons programma via de volgende gegevens:

e-mail: podium@rplwoerden.nl

Twitter: @podium1071
 

Tom en Bert van Bender
 

Benieuwd naar de band Bender? Ga naar www.bendermuziek.nl!

Reacties? Mail naar podium@rplwoerden.nl.